Obsługa kadr

 

Nie każda firma może sobie pozwolić na utworzenie w swoich strukturach osobnego działu kadrowego. Ze względu na restrykcyjne i dynamicznie zmieniające się przepisy obsługą tej części spraw administracyjnych nie powinna zajmować się osoba bez odpowiednich kwalifikacji, a jej zatrudnienie wiąże się z dodatkowymi kosztami. O wiele korzystniejszym rozwiązaniem, które z roku na rok zyskuje coraz większą liczbę zwolenników, jest powierzanie obsługi kadrowej w ręce zewnętrznych podmiotów. Wbrew pozorom takie posunięcie niesie ze sobą szereg wymiernych korzyści.

Outsourcing kadr zwalnia przedsiębiorców z części żmudnych i długotrwałych obowiązków administracyjnych, a tym samym pozwala skupić się w pełni na zasadniczej działalności firmy i realizacji jej strategicznych celów. Co ciekawe, na korzystanie z tego typu usług decydują się nie tylko właściciele niewielkich działalności, ale również duże firmy o rozwiniętych strukturach. Najczęstszym powodem jest chęć szukania oszczędności – zatrudnianie specjalisty wiąże się nie tylko z koniecznością wypłacania mu wynagrodzenia, ale również przygotowania stanowiska pracy czy zakupu legalnego oprogramowania. Korzystanie z zewnętrznej obsługi kadr pozwala tych kosztów uniknąć.

Outsourcing to również gwarancja pełnego profesjonalizmu. Osobie, która nie zajmuje się administracją na co dzień łatwiej będzie popełnić błąd, niż doświadczonemu specjaliście z wieloletnią praktyką.

Kompleksowa obsługa kadr oferowana przez nasze biuro obejmuje między innymi prowadzenie bieżącej dokumentacji pracowniczej, zakładanie akt personalnych osobom nowozatrudnionym, wystawianie niezbędnych zaświadczeń i świadectw, kontrolę poprawności czasu pracy, rozliczanie wykorzystywania dni urlopowych w myśl obowiązujących przepisów, a także przestrzeganie terminowości badań lekarskich oraz szkoleń BHP. Wycena usługi outsourcingu kadr ustalana jest indywidualnie z każdym klientem, na podstawie zakresu podejmowanych działań.